Yalçınlar A.Ş.

Yalçınlar 1958 yılından itibaren fotoğrafçılık sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir.Temel faaliyet alanını fotoğraf makine/aksesuarları ve fotoğraf baskı/ banyo perakendeciliği oluşturmaktadır.

Yalçınlar, perakende mağazacılığında, kendi sektörünün en köklü ve en güvenilir firmalarından biridir. Temel faaliyet alanı fotoğrafçılık ürün ve hizmetleri olsa da, son kullanıcının talep ettiği birçok marka ve aksesuar ürün gruplarını bünyesinde bulundurmaktadır.

Yalçınlar, perakende mağazacılığında, dünyaca ünlü seçkin markaların her segmentte ürününü son kullanıcıya sunmaktadır. Nikon, Sony, Canon, Panasonic, Olympus, Leica, Sigma, Tamron Bilora, Lowerpro, Manfrotto, Jenix, Matin, Tumax ve SanDisk gibi büyük markaların dijital fotoğraf makineleri video kameraları ve de aksesuarları gibi bir çok ürününü satış portföyünde bulundurmaktadır. Yalçınlar, talep edilen tüm marka ve modelleri en uygun koşul ve avantajlar ile müşterisine sunmayı hedeflemektedir.

Yalçınlar, dijital fotoğrafçılık ile ilgili dünya standartlarında ki altyapısı ve en yeni teknoloji ile hizmetlerini sürdürmektedir. Dijital teknolojinin ilk uygulayıcılarından biri olan Yalçınlar, fotoğrafçılıkta en son teknolojinin her zaman en hızlı erişilebilir kaynağı olmayı amaçlamaktadır. Tüm hizmetlerinde her zaman son teknolojiyi kullanan Yalçınlar, bu alanda gerekli yatırımları yapmakta ve bunu müşterisine kaliteli hizmet olarak sunmaktadır.

Fotoğraf sanatında ve mesleğinde yaklaşık 51 yıldır söz sahibi olan Yalçınlar, sektörde hak ettiği yeri almanın gururunu yaşamaktadır. Yalçınlar’ın seneler içerisinde değişmeyen tek özelliği dürüstlük ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı olmuştur.

1958

1958 yılında, Hasan Yalçın tarafından, fotoğraf makinesi ve malzemeleri satmak amacı ile kurulan “Foto Nur”; 1984 yılına kadar bir Aile Şirketi olarak yönetilmiştir.  Bu tarihten itibaren ise, firma Hakan Yalçın yönetiminde “Yalçınlar Fotoğraf ve Elektronik Ürünler San.Tic.A.Ş.” olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Yalçınlar" Markası

1958 yılında küçük bir dükkanla başlayan bu yolculuk, günümüzde köklü ve güvenilir bir firma olarak tanımlanan Yalçınlar A.Ş. ile devam etmektedir. Yapılan pazar araştırmaları göstermektedir ki, Yalçınlar bugün fotoğrafçılık sektöründe marka bilinirliği ve bağlılığı en yüksek firmadır. Yalçınların köklü ve güvenilir bir firma olması ise en fazla vurgulanan özelliğidir. (Retailing Institude, Ağustos, 2006)

Yalçınlar, 2003 yılına kadar fotoğraf sektöründe Agfa, Minolta, Russel ve Copal gibi dünya devi markalarının temsilciliğini yaparak ve aynı zamanda mağaza zincirlerini her geçen gün arttırarak çalışmalarını sürdürmüştür.

2003 yılından sonra perakendecilik faaliyetlerine ağırlık vermiştir. Fotoğraf baskı hizmetlerinin yanı sıra, elektronik ürünlerin satışında çalışmalarını sürdüren Yalçınlar, fotoğrafçılık sektöründeki markaların, ilk ürün lansmanlarını gerçekleştirdikleri, en çok tercih edilen partner durumuna gelmiştir.

Konusunda uzman şirketlerle başlatılan stratejik ortaklıklar, güçlü ve dışa bağımlı olmayan mali yapısı, köklü tedarikçi ilişkileri ve kurumsal ve uzman duruşu Yalçınlar’ın pazardaki konumunu daha da güçlendirmektedir.